הוי כנרת שלי – חופים ליד אתנחתא באפיק

הוי כנרת שלי – חופים ליד אתנחתא באפיק

הוי כנרת שלי – ככה כתבה רחל המשוררת על הכנרת שלה. הכנרת שלך. הכנרת שלנו. הכנרת של כולם. הכנרת היא באמת מקום מיוחד. אתנחתא באפיק נמצאת על ההר המשקיף אל הכנרת. אתם מוזמנים לשבת כאן, ולהביט אליה – שלווה כל כך, ומלאת יופי. אך, מי שירד בדרך היפה עם הרכב כ-20 דקות למטה לעמק הירדן הפורה – יוכל גם להיכנס ולטבול. המים מרעננים, במיוחד בחום של הקיץ. ואם אתם שואלים מה הכי קרוב לאתנחתא באפיק, ואיפה כדאי לטבול? אז, הנה כמה חופים מומלצים.

  • חוף כורסי – חלוקים – לבנון – 15 ק"מ מאתנחתא באפיק
    מדובר ברצועת חוף המאגדת את שלושת החופים האלה. בכולם אפשר למנגל ולשמוע מוזיקה. יש בהם מזנון ותאורה ומדשאות כיפיות וצל. יש פה גם הנגשה טובה לכיסאות גלגלים. רק שתדעו שאם בא לכם לעשות עוד משהו חוץ מלשכשך במים – יש פה גם ספורט ימי בשפע. וחוף כורסי גם צמוד לשרידים של כנסיה, ולמעשה יש שם את הגן הלאומי כורסי – מקום נחמד לטייל בו עם כל המשפחה. בחוף חלוקים – יש הרבה חלוקי נחל. וחוף לבנון, קרוי על שם דג הלבנון… אולי יתמזל מזלכם לפגוש אחד או שניים – תוך כדי שחייה.
  • חוף גולן – 17 ק"מ מאתנחתא באפיק
    חוף גולן מנוקד בעשרות עצי אקליפטוס וותיקים וענקיים, שמצילים על חלק ענק של החוף. תחת עצי האקליפטוס ישנן מדשאות נרחבות ונעימות. שירותים ומלתחות. מזנון. חוף גולן גם ידוע כמקום מלא בפעילויות למשפחה – מוזיקה פה ושם והרבה ספורט ימי – מהאתגרי ביותר ועד לספורט ימי רגוע ומשפחתי. חוף גולן הוא גם המקום שבו שוכן הלונה גל – שהוא פארק המים הוותיק של הכינרת.
  • חוף עין גב – 20 ק"מ מאתנחתא באפיק
    חוף עין גב, לעומת החופים הקודמים, הוא חוף מבודד ושקט. כאן לא תמצאו אמנם שירותים ומדשאות מוצלות. אבל, כן תמצאו פה חיבור אל השקט של הכנרת. אולי תצליחו גם לשמוע ולראות פה את הציפורים השטות בנחת על המים, או אלה המנסות לשלות דגים. זה המקום להירגע ולהתחבר אל ההרים שמסביב ואל המים המרעננים.