היקבים של רמת הגולן

היקבים של רמת הגולן

הגולן הוא מקום ייחודי מאוד. בחורף מתחוללות כאן לעיתים סופות שלגים, ואילו בקיץ הימים ארוכים וחמים. הלילות לעומת זאת, קרים גם באמצע אוגוסט, אבל השמש צורבת מיד בעלות החמה. והאדמה עצמה היא וולקנית, וממוקמת גבוה מעל פני הים.

כל הנתונים הייחודיים האלה  גורמים לגפנים המגודלות על אדמת הגולן לקבל ארומה וגוון משלהן. וכשמוסיפים לזה – את עובדי האדמה של הגולן, את הייננים החיים כאן ואת כל שאר העובדים שהם חלק מתהליך הייצור של היין – כל מי שבחרו לחיות דווקא בגולן, על כל המורכבות והיופי שבכך –  כשמחברים את כל המרכיבים האלה יחדיו, אין ספק שנוצר משהו מאוד מאוד מיוחד.
כשאתם באים להתפנק ביחידות המופלאות של אתנחתא באפיק, צאו לכם לסיור בין כרמי הגולן, קפצו אל היקבים הייחודיים, הביטו, לימדו משהו וכמובן טעמו את טעמו של יין רמת הגולן המשובח.

יקב שאטו גולן – אליעד (4 ק"מ מאתנחתא באפיק)
כניסה ליקב שאטו גולן שבמושב אלי-עד (על שמו של אלי כהן) – תיקח אתכם באופן מידי אל אווירת טוסקנה. גפנים משתרגות על קשתות הנישאות מעל דשא מוריק ורחב. שולחנות עגולים עם עיטורי ברזל וכיסאות תואמים לצדם. שבילים מטופחים שייקחו אתכם לטיול בין הגפנים היפות. ומבנה בצבע טרה-קוטה בדיוק במידה הנכונה.

היקב עצמו עם חביותיו המתיישנות בין עמודים מעוטרים וגבוהים, כלי החרס שבתוכם פרחים מטופחים – מוסיפים גם הם לאווירה הטוסקנית המושלמת של יקב שאטו גולן. בחנות תוכלו לרכוש יין נהדר, ותוכלו לצאת גם לסיורים מודרכים, בתוספת של טעימות ממבחר היינות וגבינה נפלאה עם לחם חם. מושלם.

יקב טרה נובה – כנף (18 ק"מ מאתנחתא באפיק)
ביקור בטרה נובה הוא קודם כל נוף מרהיב הנפקח עד אין סוף כמעט. מכאן בדרך המחברת בין שני בתי כנסת עתיקים של רמת הגולן (דיר עזיז ומזרעת כנף), וקרוב מאוד למעיין כנף, מהקסומים ביותר של הגולן – ניתן לראות את החרמון ואת העיר העתיקה צפת וגם את הכנרת הכחולה.

בנוסף ליינות נהדרים תמצאו כאן גם ליקרים נפלאים מפירות שמגודלים כאן באהבה. יקב טרה נובה מגדל גם זיתים ומפיק שמן זית ומוצרים נוספים. האווירה כאן קסומה והסיור משאיר אתכם עם הניחוחות המיוחדים של המקום.

יקב בזלת הגולן – קדמת צבי (25 ק"מ מאתנחתא באפיק)
רגע לפני הכניסה למושב קדמת צבי תקבל את פניכם חורשת אקליפטוסים טיפוסיים – גבוהים ונותני צל. ושם, מול נופה של הכנרת הפרושה למטה – מיוצרים בחביות מתיישנות היינות עטורי הפרסים של יקב בזלת הגולן, שהוא למעשה היקב הראשון שנוסד רשמית ברמת הגולן.

באווירה מלכותית משהו, תוכלו לטעום כאן מהיינות הטובים וגם לטעום גבינות צאן שמיוצרות ע"י חברים ברמת הגולן. הכול מקומי, הכול מיוחד והנוף והאווירה בהתאם. מומלץ.

שימו-לב, שכדי לבקר ביקבים המופלאים של רמת הגולן, כדאי לתאם מראש. ואנחנו כאן באתנחתא באפיק מאחלים לכם – לחיים לחיים!