טיפים לחופשה משפחתית מוצלחת

טיפים לחופשה משפחתית מוצלחת

איזה כיף – הרגע שכולם חיכו לו מגיע: עוד מעט ונוסעים יחד לחופשה משפחתית. השאלה אם החופשה גם תהיה מוצלחת או לא, זה כבר עניין אחר. אז, אספנו לכם כאן מספר טיפים, שמניסיון, אם פועלים לפיהם – הם עוזרים משמעותית להפוך את הזמן הזה של חופשה משפחתית לזמן של קרבה אמתית, זמן של איכות, זמן של מנוחה. וכן, כן – זה אפשרי גם עם ילדים!

לסיים את האריזות יום לפני
נכון, זו משימה לא פשוטה, אבל כדאית ביותר. מוכרת לכם בוודאי ההרגשה שעד הרגע האחרון יש עוד משהו קטן ועוד משהו להוסיף לאריזות, ואז המתח עולה ועולה, ומצטבר, ועד שאתם כבר נכנסים לאוטו ונוסעים – אתם פקעת של עצבים, ועד שאתם גם מגיעים למקום הנופש, כל כך קשה כבר להירגע, שהחופשה עשויה "להסתיים" עוד לפני שהיא התחילה. אז, נסו. זה באמת אפשרי – סיימו עם האריזות יום אחד לפני, וצאו לדרך- כאשר אתם מחייכים ורעננים.

משחקים לנסיעה
נסיעה ארוכה יכולה להיות מאתגרת, לא רק לילדים הקטנים, אלא גם לילדים גדולים יותר שצריכים להסתדר ביניהם, כמו גם למבוגרים שצריכים לעשות סדר בבלגן. אז, כדי להשרות אווירה נינוחה בנסיעה – כדאי להכין מראש שלל משחקים, שמהם אפשר לבחור, לפי הצורך ולפי מצב הרוח. משחקים לנסיעה יכולים להשתנות לגילאים השונים- כמו צעצועים לפעוטות בהישג יד (וכשאנו אומרים בהישג יד, הכוונה היא במקום שלא יגרום לכם לעשות תנועות יוגה מסובכות, כדי להגיע לצעצוע). משחקים יכולים להיות גם משחקי חשיבה וחידות לגדולים יותר. ועדיף בכל מקרה, שיהיו אלה משחקים חברתיים שמשתפים את כל בני המשפחה, ולנסות להתרחק כמה שניתן מטלפונים ומסכים למיניהם. כי אחרי הכול, הרי אתם יוצאים לחופשה משפחתית!

מבט חיובי… על הכול!
כן, מבט חיובי – עוזר. נכון, זה נשמע כמו קלישאה, אבל האמת היא שדווקא בחופשה משפחתית, לאחר שבדקתם, "בזבזתם" זמן, וגם לא מעט כסף – אתם רוצים שהכול יהיה מושלם. אז, זהו – שאין דבר כזה מושלם! ולא רק שאין דבר כזה מושלם, אלא שיש מן מנגנון כזה, שנוטה "לקלקל" דברים בחופשה המשפחתית. לא ארזתם מספיק בגדים, ארזתם מספיק בגדים אבל לא מספיק בגדים חמים, שכחתם לארוז את הבגד ים, לא ידעתם שתהיה כזו שמש ואין כובע. אוי, המטבחון לא כמו שהיה בתמונה, הדשא של השכן ירוק יותר… וכך, עוד אין סוף דברים קטנים, או קטנים פחות – שעלולים להפוך את החופשה מחלום לסיוט. אז, זה המקום להפוך את הקלישאה של מבט חיובי לכלל בחופשה המשפחתית – קבלו את הדברים בחיוך. הביטו על החיובי והטוב בבן או בת הזוג. התפעלו מהשטויות של הילדים. ככה סתם – היו בקבלה ובהודיה – זה הופך את הכול, לכל כך הרבה יותר נפלא.

אתנחתא באפיק מאחלת לכם חופשה משפחתית… נפלאה!