פרות וסוסים רועים באחו ליד אתנחתא אפיק

פרות וסוסים רועים באחו ליד אתנחתא אפיק

הליכה בשבילים היפים שליד אתנחתא באפיק תוביל אתכם אל האופק הרחב, ואל היופי הקסום של דרום רמת הגולן. ושם בין שבילי עפר, לצד השדות הירוקים של החורף, לצד הפריחה המדהימה – תצפו פה ושם בפרה רועה וחברותיה; ולפעמים גם בסוס או סוסה, אולי אפילו בסייח קטן שמתרוצץ בשמחה סביב אמו, המלחכת את העשב הרך, ומשגיחה עליו בחצי עין – רגועה ושלווה.

ואם גם אנחנו נוכל להתחבר לשלווה הזו, ולו במעט – אשרינו! אז, כשאתם באים להתפנק אצלנו באתנחתא באפיק – צאו לסיבוב קצר בשבילים היפים סביב הקיבוץ – והתחברו גם אתם אל השקט והשלווה.

פרות ועגלים משתובבים
רמת הגולן הוא אחד מהמקומות האלה – שכל מה שמתרחש בו מחובר כל כך לקרקע ולאדמה. מחובר כל כך לפעימות הרכות של הטבע. למחזוריות ולנשימה. כאן רועות הפרות בשלוות עולמים, במרחבים פתוחים. עם הרבה אוכל אורגני טעים וטוב, בריא ומלא חיוניות.

הפרות האלה, נכון – יגיעו בסופו של דבר לצלחת של מן דהוא; אך החיים שעוברים על הפרות והעגלים הרכים המשתובבים באחו; עוצמת החיים המורגשת והיפה כל כך – הם הם החיים של הפרות האלה. ואלו הם חיים – מלאי שפע וטוב.

סוסים – קשר הדוק של ידידות ועבודה
גם הסוסים שתפגשו פה לא אחת, הם סוסים שהתכלית שלהם קשורה כל כך לקשר החזק שנוצר לפני מאות שנים בין האדם לבין הסוס – וכאן ברמת הגולן נשמר ועובד יפה כל כך. בזמן שהסוסים אינם עובדים – הם חופשיים להסתובב במרעה הרחב והפתוח, בלי חבל, בלי הגבלה.

וכשהבוקר, הקאובוי או הקאוגירל – זקוק/ה להם לעבודה. הם מתייצבים. והקשר בין האדם לסוס מתהדק עוד יותר. ואז, אפשר לראות את הבוקרים האוהבים של רמת הגולן – רוכבים על סוסיהם – מגיעים אל כל שביל, שאליו קשה הגישה אפילו לג'יפ המוכשר ביותר, ועוזרים לפרה טועה בדרך – לחזור לחברותיה. הם ניגשים אל הכבשים והעיזים. הם מסמנים את הדרך לכלבים הרועים המדהימים – להחזיר מהמרעה אל מקום מבטחים, ולהגן מפני טורפים או גנבים.

והם אציליים כל כך – הסוסים של רמת הגולן. וחופשיים כל כך לחיות את חייהם בשקט ושלווה. בקשר הדוק של ידידות ואהבה – עם הטבע וגם עם בני האדם.