רואים רחוק, רואים שקוף – נקודות תצפית מרהיבות על כנרת, גולן וגליל

רואים רחוק, רואים שקוף – נקודות תצפית מרהיבות על כנרת, גולן וגליל

ימת הכנרת הנמצאת בגובה של 210 מטרים מתחת לפני הים, מוקפת מכל עבריה בהרים נפלאים. מצד אחד עוטפים אותה הרי הגליל התחתון המזרחי, ומצד שני עוטפים אותה הרי הגולן. ועל ההרים האלה אפשר לטפס, ולהשקיף. להשקיף על הכנרת הכחולה והיפה, להשקיף על ההרים הסובבים, להשקיף על היישובים הפרושים מטה, וגם אלה שבחרו לקבוע מושבם למעלה על ההר. להשקיף, ולנשום לרווחה את כל היופי הבלתי נתפס הזה.

ריכזנו בשבילכם ארבע נקודות תצפית מרהיבות שכאלה. שתיים מהן בסמוך לקיבוץ אפיק ושתיים מהן רחוקות יותר, אך מתאימות לעצירה בדרך אלינו, רגע לפני שנכנסים לרוגע המושלם של אתנחתא באפיק.

  • מצפה אופיר
    מצפה אופיר נמצא בקצה השדות של המושב גבעת יואב, במרחק של כ-6 ק"מ בלבד מקיבוץ אפיק. שם במצפה שהוקם ע"י ג'ימי ג'יפ, שהוא אחד מחלוצי הג'יפים בארץ ישראל, לזכר בנו אופיר – נפרשת תצפית מרהיבה על הכנרת כמובן, אך לא רק. מכאן נשקף גם החרמון הגבוה וגם הרי ארץ הלבנון. הרי הגליל הקסומים, וגם את העמקים אפשר לראות מפה. ובימים שבהם הראות טובה אפשר לראות כל כך רחוק אפילו עד אום אל פאחם שבאזור חדרה. כן. כן. כל כך רחוק.
  • תצפית מצוקי האון
    בין כפר חרוב למבוא חמה נפתחה טיילת נפלאה ונוחה, שספסלים הוצבו בה ועציה נותנים צל, והיא מוארת באורות עדינים לעת ערב ובאור החמה בעת יום. לעת שקיעה נצבעים מכאן הכנרת והרי הגליל שממול בצבעים של זהב ותכלת, ורוד וארגמן. ושם בטיילת הזו, שאורכה כשלושה ק"מ, אפשר לפסוע חרש, ולהביט אל הכנרת ואל בתי קיבוץ עין גב שנחים שם מתחת. אפשר גם להתבונן בגידולים של עמק הירדן, מושביו וקיבוציו. יפה כאן בטיילת הזו יופי רב, והיא נמצאת כ-7 ק"מ בלבד מאתנחתא באפיק.
  • מצפה הוד ונופי כנרת
    מצפה זה נמצא במרחק של 32 ק"מ מקיבוץ אפיק, בצידה המערבי של הכנרת, ליד צומת אלומות. אולם, בדרככם אל החופשה שלכם באתנחתא באפיק, אפשר לעבור משם. הכניסה אל המצפה היא דרך שביל עפר קצרצר, שיוצא מתחנת הדלק של צומת אלומות. זוהי פגישה ראשונית נעימה עם הכנרת והרי הגולן, רגע לפני שאתם מושיטים ידיים ונוגעים בהם.

יער שוויץ
יער שווייץ הוא יער קק"ל במורדות היורדים מפורייה אל הכנרת. ביער ישנם שבילים נוחים ונעימים, שיובילו אתכם למספר מרפסות תצפית יפות ומוצלות. גם כאן אפשר לעצור בדרככם אל אתנחתא באפיק- להשקיף אל הכנרת והרי הגולן היפים, רגע לפני שיורדים מטה, ואח"כ מטפסים מעלה אל הגולן, עד שמגיעים לאפיק, ושם מורידים את התיקים ו… נחים!