מה לעשות בשלג של רמת הגולן?

מה לעשות בשלג של רמת הגולן?

כל שנה זה קורה. מתי שהוא במהלך החורף נמלא הגולן בשלג לבן ורך. וכל מי שראה שלג בימיו מכיר את המראה הרומנטי הזה. רומנטי לזוגות. משעשע ונושא הרפתקאות לילדים. ומה שבטוח מראה משובב לב שייזכר לתמיד לכל המשפחה.

אז, הנה השלג הגיע גם השנה. הילדים מתרגשים, ובואו נודה על האמת – גם אתם! ואז, אתם מתחילים לחשב זמנים, ולארוז, ולהתארגן ולצאת לדרך מלאים בטוב לבב… ונתקעים בפקקים יחד עם כל עם ישראל בדרך לירושלים או לחרמון. אבל, חברים; היתרון של להגיע אלינו לחופשה באתנחתא באפיק – היא שכשהשלג יורד אתם לא צריכים לנסוע רחוק. כמה דקות נסיעה, ואתם כבר בתוך השלג של רמת הגולן.

ואם אתם שואלים את עצמכם, ומה נעשה בשלג חוץ מלהתרגש? יופי ששאלתם! הנה רשימה של דברים כיפיים שאפשר לעשות בשלג של רמת הגולן.

מה לעשות בשלג של רמת הגולן?
לפני שנתחיל ברשימה של הדברים הכיפיים שאפשר לעשות בשלג ברמת הגולן – נזכיר לכם משהו שאתם בוודאי כבר יודעים, אבל חשוב לנו להזכיר אותו בכל זאת – כמו כל פולניה טובה: לבשו בגדים חמים! נעליים מתאימות וגם כפפות, ועדיף לא מצמר שיירטב, אם מתחשק לכם גם לגעת בשלג הלבן.

  • לזרוק כדורי שלג – לא משנה בני כמה אתם – לזרוק אחד על השני כדורי שלג זה תמיד כיף. והנה כמה טיפים מהמומחים. כדאי שהכדור לא יהיה גדול מדי, כדי שהמשחק לא יהיה כואב. נסו לגלגל את הכדור כמה פעמים בידיכם, כך שייווצר משטח חלק; באופן הזה מובטח לכם שהכדור לא יתפזר באוויר לפני שיגיע ליעדו. ואם אתם מתכוננים למשחק ארוך… כדאי להכין כמה כדורים מראש, ככה שתוכלו לזרוק "במצב אוטומט".
  • לבנות איש שלג – מומלץ להצטייד מראש בחתיכת גזר ומלפפון – ליצירת איש (או אשת) השלג המושלמים. אבל, גם אם לא הכינותם מראש, קחו לכם יד חופשית לאלתר מכל הבא ביד, וכמה שיותר מצחיק – עדיף!
  • לגלוש עם חתיכת קרטון או שקית – בבקשה לא לפחד להירטב טיפה. מצאו לכם שקית גדולה או חתיכת קרטון, מצאו לכם גבעונת קטנה (לא בעיה גדולה ברמת הגולן) וגלשו לכם בכיף עד ל"התרסקות". כמובן, שזה חייב להיות מקום נטול אבנים או חתיכות שיחים בולטות, כי אחרת המשחק הזה יכול גם להכאיב… ואנחנו רבותי, רוצים ליהנות!
  • לטייל בשלג – טיול בשלג יכול לצבוע כל שביל שאתם כבר מכירים בצבע אחר לחלוטין (במקרה שלנו… בלבן!) מצחיק לראות את הפרות והסוסים של הגולן ממשיכים לרעות להם כאילו לא השתנה כאן כלום. ובכל אופן, יש ללכת אך ורק בשבילים מסומנים, כי זכרו שרמת הגולן עדיין מלאה מוקשים וגדרות תיל. לכו בבטחה על השביל, פיקחו עיניים ותהינו עד הסוף מהטבע הקסום שנצבע בלבן.

ועכשיו, אחרי שקיבלתם את מנת השלג השנתית שלכם, בואו חזרה להתחמם בחדר הנעים באתנחתא באפיק; ואל תשכחו לחזור אלינו לשלג גם בשנה הבאה!