מסלולי אופניים בגולן

מסלולי אופניים בגולן

הרי הגולן והכנרת שמתחתם – הם יפים בכל דרך. אם דרך הרגליים, אם רכובים באוטו או על סוס ואם באופניים. כל אופן טיול – מאפשר חיבור שונה לטבע. רכב ארבע על ארבע יאפשר לכם אולי להגיע לנקודות רחוקות, אבל יש לו חיסרון קטן של רעש המנוע, שעלול להבריח חיות בר, למשל. ומה עם הליכה ברגל? הליכה ברגל מביאה איתה את השקט והחיבור הבלתי אמצעי לטבע, אבל הקצב הוא איטי. רכיבה על סוס בנופי הגולן, לעומת זאת, היא בקצב מהיר יותר מהליכה, ועדין נשמר השקט. אבל, כדי לרכב על סוס – צריך להיות צמודים למדריך, אלא אם כן, אתם רוכבים מיומנים ביותר. ומה עם רכיבה על אופניים? כאן מתאפשר לכם לרכב בשקט שלכם. במבט פקוח אל הנוף הנגלה מסביב, ובקצב שמאפשר לכם לגמוע מרחקים.

אז, הנה רעיונות לכמה מסלולי אופניים בגולן, לא רחוק מאתנחתא באפיק.

 • שביל הגולן לאופניים –
  מדובר במסלול שאורכו 120 ק"מ. אך, כמובן שאינכם חייבים לרכב את כל המסלול. היציאה למסלול היא מעין תאופיק (14 ק"מ בלבד מאתנחתא באפיק). הדרך חוצה את הנופים המרהיבים של הגולן כולו עד שהיא מתחברת אל החרמון.
 • שביל צופה כנרת –
  גם מסלול זה אורכו 120 ק"מ, ושוב גם כאן נתונה לכם הרשות לבחור איזה חלק ממנו תרצו לרכב. המסלול מתחיל ליד אנדרטת הטייסים הטורקים, שבין קיבוץ האון למבוא חמה (27 ק"מ דרומית מאתנחתא באפיק). 50 הק"מ הראשונים של המסלול עוברים בגולן, ויביאו אתכם עד גשר אריק (27 ק"מ צפונית מאתנחתא באפיק). שימו-לב, כי חלק מהמקטעים בשביל צופה כנרת לאופניים הם אתגריים, ודורשים מיומנות מתאימה.
 • סינגל פארק הירדן –
  זהו מסלול קל עד בינוני של 8 ק"מ, הכולל מספר עליות מאתגרות. המסלול, העובר בתוך פארק הירדן, מעביר אתכם בין כל האטרקציות של הפארק; אמות המים העתיקות והמעיינות והנחלים הזורמים. מסלול הסינגל הזה יעביר אתכם גם בירדן ההררי ובעתיקות של בית צידא. המסלול מתחיל כ-28 ק"מ מאתנחתא באפיק.
 • סינגל קצרין –
  מסלול רכיבה קליל בן 15 ק"מ שמקיף את יער קצרין, ומאפשר חוויית רכיבה נעימה בנוף המרהיב של הגולן. (37 ק"מ מאתנחתא באפיק).

צוות אתנחתא באפיק מאחל לכם רכיבה גולנית נעימה!