צילום: אבישי טייכר

סיור תצפיות סובב כנרת

אם אתם חושבים שהכנרת יפה – אז, קודם כל אתם צודקים בהחלט! ודבר שני, מה דעתכם לצאת לסיור סובב כנרת, וכל פעם להביט על הכנרת מנקודת תצפית שונה? ככה, אנחנו מבטיחים לכם שתכירו את הכנרת יותר טוב מאי פעם. מה צריך לסיור התצפיות הזה?  1. רכב    2. אם יש משקפת – אז אחלה    3. אחרון אחרון חביב – לב רחב ועיניים טובות.

 • מצפה השלום
  מצפה השלום נמצא בסך הכול 7 ק"מ דרומית מערבית מאתנחתא באפיק. התצפית כאן היא על הכנרת כולה! תוכלו גם להקשיב כאן להסבר קולי כדי להבין היכן אתם נמצאים בדיוק. ממצפה שלום יורדים גם מספר שבילים למטה – למי שירצה לצאת לטיול רגלי קצר.
 • מצפה אופיר
  נמצא רק 4 ק"מ צפון מערבית לאתנחתא באפיק. מכאן ישנה תצפית מרהיבה על הכנרת כמובן, אך גם על חלקים גדולים של החלק הצפון מזרחי של ארץ ישראל. את טבריה וצפת אפשר לזהות כאן בקלות, ולהבין משם כל מה שיש מסביב. בין עצי הזית והאלונים שניטעו כאן לזכרו של אופיר שעל ישנם גם שולחנות פיקניק נוחים ונעימים. ולפעמים ניתן לראות כאן לפתע כמה צבאים שמשוטטים במרחב.
 • מצפור אשכול
  מצפור אשכול ממוקם אמנם 35 ק"מ מאתנחתא באפיק, אך הוא מאפשר תצפית כנרת מכיוון שונה. מכאן מלב יער לוי אשכול תוכלו לצפות על החלק הדרומי של הכנרת, כמו גם על יישובי עמק הירדן ועל דרום רמת הגולן והרי גלעד המזרחיים.
 • מצפה הוד
  31 ק"מ מאתנחתא באפיק ובדיוק מול קיבוץ אפיק – נמצא מצפה הוד. זהו אולי המצפה המוכר ביותר הצופה אל הכנרת הכחולה והשלווה שלמטה; שכן, הוא ממוקם על הכביש היורד בפיתוליו המרגשים מצומת אלומות אל עבר עמק הירדן. הכנרת נפרשת כאן בכל יופייה והדרה, כמו גם העמק הקסום המחבק אותה מכל עבר. ישנה כאן גישה נוחה לנכים וכיסאות וספסלים שמאפשרים לשבת ולנשום את כל היופי הזה עמוק עמוק פנימה.

ועכשיו אחרי שראיתם את הכנרת מכל כך הרבה זוויות – בואו חזרה לאתנחתא באפיק, הרימו רגליים במנוחה והביטו אל הכנרת גם מפה.